Beköszöntő

Kedves Olvasó!

Szeretettel köszöntünk a megújult iskolaújság, az aLap felületén.

A 2020/21 –es tanév végén – közel húsz év után – pár lelkes diák feltámasztotta  az iskola közösségét összefogó iskolaújságot, közkívánatra Rézoroszlán néven. A májusban megjelent szám elsődleges célja az volt, hogy az arcokra mosolyt csaljon, és erősítse az iskola közösségét. Az új tanévben azonban be kellett látnunk, hogy nem a legkorszerűbb felületet választottuk az újrainduláshoz, és ezzel saját munkánkat is megnehezítettük. Kezdeti lelkesedésünk kezdett apadni, amikor három végzős diák (Kovács Róbert, Németh Mátyás, Temesvári-Nagy Levente) új tervekkel és javaslatokkal keresett fel minket. A megújult szerkesztőség munkához is látott, ismét heteken keresztül folyt az ötletelés, valamint a kivitelezés megszervezése. A mai technikai lehetőségeket kihasználva folyamatosan frissülő online hírportálként indul újra iskolaújságunk – a gyökerekhez visszanyúlva, a több évtizedes hagyományt megőrizve: aLap néven.

Olyan felületet szeretnénk biztosítani  toldys diákok, tanárok, dolgozók, valamint az iskola alumni tagjai számára, ahol megoszthatják véleményeiket, gondolataikat, emlékeiket. Buzdítunk titeket a pár kattintást igénylő regisztrációra, hogy korlátlanul kommentelhessetek, küldhessétek írásaitokat minden témában, amire felcsillan egy toldys szeme. Az írásokat szerkesztőségünk  a szerkesztési alapelvekben foglaltak alapján átnézi, ezt követően jelenhetnek meg a platformon.

Kellemes olvasást és írást kívánunk!

Köszönjük a sok segítséget patronáló tanárunknak, Kálmán-Kulin Ágnes tanárnőnek!